web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

ZİYA SELÇUK’TAN 3 ÖNEMLİ UYARI

0 123

ZİYA SELÇUK’TAN 3 ÖNEMLİ UYARI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan 3 önemli uyarı geldi. Uyarılar uzaktan eğitim, EBA TV ve canlı sınıf ile ilgili…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Instagram hesabından yaptığı uyarılar şu şekilde:

“Öğrencilerimiz, bizim evlatlarımızdır ve en ufak bir risk durumuna mahal verecek adım atmayacağız.”

“Birinci notum şu: Salgın döneminde, eğitim öğretime uzaktan eğitimle devam ettiğimiz her güne sıkıca tutunmalıyız. Lütfen uzaktan eğitime, EBA TV’ye, canlı sınıflara ağırlık verin. Bu koşullarda elimizdeki en gerçekçi çözüm bu. Lütfen, gayret edelim.”

“İkinci notum:Öğrencilerimiz, bizim evlatlarımızdır ve en ufak bir risk durumuna mahal verecek adım atmayacağız. Çocuklarımızın sağlığı, en hassas noktamız olduğunu unutmayalım.”

“Üçüncü notum: Biz, öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimizle büyük bir eğitim ekibiyiz. Hepimiz ‘eğitim’ için eğitim aldık; bütün işimiz gücümüz, çabamız, derdimiz, endişemiz, çözümümüz, meselemiz ‘eğitim’. Her bir adımında büyük zorlukların içinden geçtiğimiz şu salgın günlerinde, işin bu kısmını bize bırakın. Bu ülkenin öğretmenlerine güvenin ve siz tedbirinizi almaya, çocuklarımıza evde destek olmaya, onları her türlü kaygıdan uzak büyütmeye odaklanın. Böylece, birlikte bir ekip olup birbirimize olan inancımızı yitirmez ve kenetlenirsek çocuklarımız kazanacak. Notlar bugünlük bitti; sınav yok, sözlü serbest… Siz de düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.”

SOSYAL MESAFE ROZETLERİ

mesafe 1 1024x1006 - OKULLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIRLANIYOR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz