web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

YÜZ YÜZE SINAVLAR İPTAL OLDU!!!

0 451

YÜZ YÜZE SINAVLAR İPTAL OLDU!!!

Bakan Selçuk’tan açıklama konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan sınavların ertelenip ertelenmediği ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Bakan Selçuk açıklamasında, ‘Aldığımız kararlar ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak.’ dedi ve liseler ile ilgili de açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili yaptığı açıklamada bu dönem sınavların yapılmayacağını duyurdu.

Bakan Selçuk merak edilen lise sınavları ile ilgili de, ‘Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.’ dedi.

 

Milli Eğitim Bakanı Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamanın tamamı:

 

“Sevgili öğrencilerimiz, biz eğitimi, ders konularını sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiye yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz. Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybınız olur ve biz bunu fark etmezsek bu eksikler, hayatınız boyunca karşınıza çıkar.

 

Bu yıl olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.

 

Lütfen, siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz. Güzel bir gün diliyorum.’

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz