web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

VÜCUDU DÖVMELERLE KAPLI ÖĞRETMEN GÖREVİNDEN ALINDI

0 139

VÜCUDU DÖVMELERLE KAPLI ÖĞRETMEN GÖREVİNDEN ALINDI

Velinin şikayeti üzerine vücudu dövmelerle kaplı öğretmen görevden alındı.

Olay Fransa’da yaşandı. Fransa’da vücudu, yüzü ve dili dövmelerle kaplı, gözlerinin beyaz kısmı operasyonla siyaha dönüştürülmüş öğretmen görevinden alındı. Fransa’da Anaokulunda çalışan bir öğretmen velinin, “Çocuğumu korkutuyor” şikayeti üzerine görevden alındı.

Vücudu dövmelerle kaplı anasınıfı öğretmeni görevinden alındı: Altı yaş altına ders veremeyecek

 “Bütün öğrencilerim ve velilerinin benimle arası her zaman iyi olmuştur çünkü temelde beni iyi tanıyorlar” diyen öğretmen dövmelerinin tamamının yapımı için yaklaşık 460 saat harcamış.

Geçen eğitim öğretim yılında başkent Paris’teki Docteur Morere ilkokulunda anasınıfı öğretmenliği yaptığı sırada başka sınıftan üç yaşındaki bir öğrencinin velisi, çocuğunun Helaine’ı gördükten sonra kabuslar görmeye başladığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Birkaç ay sonra okul yönetiminin anasınıfı öğrencilerine eğitim veremeyeceğine dair kendisini bilgilendirdiğini belirten Helaine kararın çok üzücü olduğunu söyledi.

Eğitim müdürlüğünden bir sözcü, Helaine’ın görünüşünün altı yaşından küçük çocuklar için korkutucu olabileceğinden böyle bir karar alındığını belirtti.

İşini çok severek yaptığını vurgulayan Helaine, öğrencilerine normların dışındaki insanları kabul etmeleri gerektiğini göstermek istediğini ve belki bu sayede büyüdüklerinde daha açık fikirli ve ırkçılıktan uzak, homofobik olmayan yetişkinler olabileceğini anlattı.

Fransa’daki dövme sevenler arasında çok popüler olan Helaine’in vücudunun her tarafı dövmelerle kaplı.

27 yaşında Helaine, yaşadığı “var oluş krizi” sonrası dövme yaptırmaya başladığını söylüyor.

Helaine, “Şimdi ikinci kat dövme yaptıracağım. Ardından üç, dört ve beşinci kat… Vücudumun her tarafı simsiyah olana dek dövme yaptıracağım. Bir şeye tutkuyla bağlıysanız onu durdurmak istemezsiniz” diyor.

Sylvain Helaine, dersine girmiş olduğu öğrenciler ve aileleriyle bir mesele yaşamadığını savunurken “Sanırım minik bir çocuk beni gördükten sonrasında karabasan görmüş. Bir canavar ya da korkulu bir mahluk olarak rüyalarına girmişim” dedi.

“OKUL YÖNETİMİ ARKAMDA DURMADI “

Kabuslarına girmiş olduğu çocuğun ailesinin kendisini okul yönetimine yakınma ettiğini ifade eden öğretmen, “Okul yönetiminin arkamda durmaması üzücü. Ailelerin söylediklerini derhal yerine getirdiler” dedi.

1. SINIF 2+5 2. SINIF AKARYAKIT ANKARA araba AŞI bursluluk sınav BİLİM KURULU covid 19 cumhurbaşkanı DEPREM EBA eğitim Fahrettin Koca HES KODU içişleri bakanlığı koronovirüs KOVİD 19 LGS MATEMATİK meb Milli Maç MİLLİ EĞİTİM BAKANI otomobil PANDEMİ SAĞLIK SAĞLIK BAKAINI sağlık bakanı SINAV GÖREVİ SON DAKİKA spor SÜLEYMAN SOYLU sınav tatil TELEFON UZAKTAN EĞİTİM YÜZ YÜZE EĞİTİM ZAM ziya selçuk ÖĞRETMEN öğrenci ücretsiz tablet İLKÖĞRETİM İNDİRİM

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM “TEMASSIZ OYUNLAR”LA BAŞLIYOR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz