web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

O İLDE ÖZEL ARAÇLARDA TEK KİŞİ DAHİ OLSANIZ MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

0 172

O İLDE ÖZEL ARAÇLARDA TEK KİŞİ DAHİ OLSANIZ MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

Özel araçlarda maske takılıp takılmayacağı gündemde iken, Muş Valiliği bu konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Muş Valiliği yaptığı açıklamada özel araçlarda maske takma zorunluluğu getirildiğini bildirdi.

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun, 9 Eylül’de Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz başkanlığında toplanarak bazı kararlar aldığı belirtildi.

Alınan Karar aşağıdadır.

Seyahat Halindeki Tüm Motorlu Taşıtlarda Maske Takma Zorunluluğu ile İlgili İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı

16.09.2020

Karar No: 238

Tarih: 16/09/2020

Muş İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 09.09.2020 tarihinde 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23, 27. ve 72. maddelerine göre, Valimiz Sayın Doç. Dr. İlker GÜNDÜZÖZ başkanlığında toplanarak gündemdeki konuları görüşüp aşağıdaki kararları almıştır.

KARAR

Koronavirüs (Covid-19 ) salgınından tüm vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla kurulumuz tarafından birçok karar alınmakta ve ilan edilmektedir. Koronavirüs ile mücadelenin temel prensipleri olan maske, mesafe ve temizlik hususlarına riayet toplum sağlığı açısından hayati önem arz etmektedir. İlimiz genelinde yapılan gözlemlerde vatandaşlarımızın hususi olarak kullandıkları motorlu taşıtlarda maske takmadıkları gözlemlenmekte ve bu durumun koronavirüsün bulaş riskini arttırdığı müşahede edilmiştir. Bu nedenle;

– İlimiz genelindeki seyahat halindeki tüm motorlu taşıtlarda maske takma zorunluluğu getirilmesine karar verilmiştir.

Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması kararına varılmıştır.

Ankara ve İstanbul’da Maskesiz Toplu Taşıma Araçlarına Binilemeyecek…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: