web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

KORONOVİRÜS NEDENİYLE 4 ÜLKEDEN UÇUŞLAR YASAKLANDI

0 498

KORONOVİRÜS NEDENİYLE 4 ÜLKEDEN UÇUŞLAR YASAKLANDI

Türkiye’den son dakika açıklaması geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır.” dedi.

Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere’de bulaş hızının artması ve diğer ülkelere de yayılmasına ilişkin Türkiye’den son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan Türkiye’ye olan uçuşlar geçici durduruldu.

Bugün İngiltere’den yapılan açıklamada, mutasyona uğrayan Koronavirusün ülkede kontrolden çıktığı açıklanmıştı Bu karar sonrasında da, İsrail, Belçika, Hollanda ve Almanya, İngiltere’de tespit edilen mutasyona uğrayan Coronavirüs nedeniyle İngiltere’den gelen uçuşları durdurmuştu. İngiliz Sağlık Yetkilileri, mutasyona uğrayan yeni koronavirüsün, çok daha hızlı yayılabildiğini açıklamıştı.

İngiltere’de tespit edilen ve mutasyona uğrayan yeni koronavirüse ilişkin Prof. Dr. Tevfik Özlü açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca  sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere’de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır.

İngiltere kaynaklı mutasyon riski üzerine alınan tedbirler kapsamında halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır. Tedbirler tam koordinasyonla yürütülmektedir.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: