web analytics

Yeni Haberler 

COVİD 19 AŞISI BULUNDU MU? PFİZER/BİONTECH FİRMASI AÇIKLAMA YAPTI… YÜZDE 95 KORUMA SAĞLADI

COVİD 19 AŞISI BULUNDU MU? PFİZER/BİONTECH FİRMASI AÇIKLAMA YAPTI… YÜZDE 95 KORUMA SAĞLADI

Covid 19  aşısı ile ilgili açıklama geldi. Geliştirdikleri aşının Yüzde 95 koruma sağladığını belirttiler.

Pfizer firması yaptığı açıklamada, COVID-19 aşısının %95 etkili olduğunu ve yaklaşık iki aydır bu aşının güvenilirlik testinden geçtiğini söyledi.

Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından Pfizer/BioNTech tarafından geliştirilen  aşıya birkaç gün içinde acil kullanım onayı vereceği belirtildi.

asi 2 - COVİD 19 AŞISI BULUNDU MU? PFİZER/BİONTECH FİRMASI AÇIKLAMA YAPTI… YÜZDE 95 KORUMA SAĞLADI

Üretilen aşının gerekli incelemelerden geçtiği ve önemli yan etkilerinin olmadığı belirtildi. Özellikle risk altında olan 65 yaş üstü yetişkinlerde etkililik % 94’ün üzerinde olduğu açıklandı. Yapılan açıklamaya göre aşının tek ciddi yan etkisi ikinci dozdan sonra aşı yapılan kişide yorgunluk hissi uyandırdığı tespit edildi.

Reuters’da yer alan son dakika haberine göre Pfizer/BioNTech aşısının fiyatı belli oldu. Avrupa Birliği’nin Pfizer/BioNTech ile anlaşması kapsamında, 300 milyon doz karşılığında ne kadar ödeme yapacağı da belli olan detaylar arasında.

Avrupa Birliği’nin Pfizer/BioNTech ile anlaşması kapsamında, 300 milyon doz karşılığında 4,65 milyar euro (Yaklaşık 42 milyar Türk lirası) ödeyeceği açıklandı.

asi 3 1024x576 - COVİD 19 AŞISI BULUNDU MU? PFİZER/BİONTECH FİRMASI AÇIKLAMA YAPTI… YÜZDE 95 KORUMA SAĞLADI

Pfizer/BioNTech’in aşısının üçüncü aşama klinik denemelerinin sonuçlarında yüzde 95’ten fazla koruma sağladığı açıklanmıştı. Pfizer tarafından yapılan açıklamada, aşı için Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi’ne (FDA) gelecek cuma günü acil kullanım onayı için başvuru yapılacağı belirtilmişti.

Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin şirketi BioNTech ile ABD merkezli ilaç şirketi Pfizer’ın geçen hafta aşıyı bulduklarının müjdesini vermişlerdi.

asi 1 - COVİD 19 AŞISI BULUNDU MU? PFİZER/BİONTECH FİRMASI AÇIKLAMA YAPTI… YÜZDE 95 KORUMA SAĞLADI

Geçen hafta yüzde 90’lara varan etkililik oranına sahip olduğu duyurulan corona virüsü aşısının klinik testlerinin son analizini yapan yetkililer Covid-19 aşısının yüzde 95 oranında koruyucu etkiye sahip olduğunu açıkladı. Pfizer, birkaç gün içerisinde corona virüsü aşısının ABD’de kullanımına tescil çıkarılması için başvuru yapacaklarını duyurdu.

1. SINIF 2+5 AKARYAKIT ANKARA AŞI BİLİM KURULU covid 19 cumhurbaşkanı DEPREM EBA EHLİYET eğitim Fahrettin Koca FAHRETTİN KOCA HES KODU ipucu içişleri bakanlığı koronovirüs KORONOVİRÜS KOVİD 19 meb MİLLİ EĞİTİM BAKANI otomobil PANDEMİ SAĞLIK BAKAINI sağlık bakanı SINAV GÖREVİ SON DAKİKA spor SÜLEYMAN SOYLU tatil TEK KART TELEFON temizlik UZAKTAN EĞİTİM YASAK YÜZ YÜZE EĞİTİM ZAM ziya selçuk ZİYA SELÇUK ÖĞRETMEN ölü sayısı öğrenci ücretsiz tablet İNDİRİM

İlgili Yazılar

Leave a Comment

X
%d blogcu bunu beğendi: