web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

31 Ağustos – 18 Eylül TELAFİ EĞİTİMİ DÖNEMİNE DAİR EK DERS ÜCRETİ… NASIL OLACAK? RESMİ YAZI…

0 179

31 Ağustos – 18 Eylül TELAFİ EĞİTİMİ DÖNEMİNE DAİR EK DERS ÜCRETİ… NASIL OLACAK? RESMİ YAZI…

Milli Eğitim Bakanlığı, 31 Ağustos – 18 Eylül 2020 tarihleri arasındaki ek ders ödemelerinin nasıl yapılacağını açıkladı…

Öğretmenler açıklanan uzaktan eğitim çalışma planı çerçevesinde 31 Ağustos’tan 18 Eylül 2020 tarihine kadar çalışmalarını sürdürecekler. Öğretmenlerin bu dönemde ek ders ücreti alıp almayacaklarına dair MEB Personel Genel Müdürlüğü resmi yazı yazdı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 31 Ağustos ila 18 Eylül arasında yapılan telafi eğitimlerinde sadece kendilerine ders görevi verilip de bu kapsamda fiilen ders okutanların ek ders alabileceğini belirtti.

Aynı uygulama ücretli öğretmenler için de geçerli olacak. Ücretli öğretmenlerden, kendilerine uzaktan eğitim yoluyla yapılacak eğitim programı kapsamında ders görevi verilmesi ve fiilen ders görevinin yapılması halinde ders görevlerinin karşılığında ek ders ücreti verilecektir.

MEB tarafından 81 il merkezine gönderilen yazıda, ek derslerin haftada 15 saat üzerinden, uzaktan eğitim dersi verenlere ödeneceği belirtilmektedir. Bunun yanında cumartesi ve pazar günleri yapılan eğitimlerin 15 saat (maaş karlığı ders saati) kapsamında değerlendirilmeden ödemesinin yapılacağı ifade edilmektedir.

MEB öğretmenlerin 2020-2021 eğitim öğretim yılı ek derslerine ilişkin yeni bir yazı yayımladı. Öğretmenler belirtilen tarihler arasında haftalık maaş karşılıklarını doldurmadıkları sürece ek ders ödemesi yapılmayacak. Hafta sonu yapılan dersler bu kapsam dışında olacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığından 31 Ağustos-18 Eylül Tarihleri Arası Ek Ders Ücretlerine İlişkin Yazı aşağıdadır.

SOSYAL MESAFE ROZETLERİ

İŞTE MEB’İN RESMİ YAZISI:

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz