web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

ZİYA SELÇUK’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

0 898

ZİYA SELÇUK’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ziya Öğretmen Veli Buluşmaları” kapsamında ilk çevrim içi toplantıyı anneler ile gerçekleştirdi.

Bakan Ziya Selçuk, çevirim içi toplantıda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Ziya Selçuk’un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Salgının başladığı ilk günden beri zaten fazla olan ebeveynlik rollerinize yenileri eklendi ve 24 saat annelik yapmak durumunda kaldınız. Evde sayısız kalemde işleriniz var. Bu işlerinizin içinde sizlerin en çok önemsediği ve gönlüyle yaptığı iş biliyorum; onlar evlatlarınızla ilgili olanlar. Annelik tam zamanlı bir mesai ödülü, evladın sıcak bir gülümsemesi, gün bittiğinde bir odada sağlıkla uyuması. Bu; izah edilmesi, yaşamda anlaşılması mümkün olmayan bir yaşam biçimi”

“Derslerin başlama zilini siz çaldınız, teneffüste oyun arkadaşı oldunuz”

“Tam zamanlı olarak anne ve tam zamanlı öğretmen oldunuz. Evdeki onlarca kalem işinize, çalışan annelerimiz için iş yerindeki işlerinize bir de çocuklarınızın eğitim sürecini yönetmek eklendi. Öğretmenlerimizle çok daha sık iletişim kurdunuz. Derslerin başlama zilini siz çaldınız, teneffüste oyun arkadaşı oldunuz. Kuralları hatırlatan idareci de sizdiniz, teknik hizmet veren görevli de.”

“Ulusal Destekleme Programı ile varsa açığını kapatacağız, yoksa pekiştireceğiz. Bu program, her bir çocuğumuzun ihtiyacı olan destekleme eğitimini alabilmesine, varsa açığını kapatmasına, yoksa bilgisinin pekişmesine yarayacak”

” Salgının düşük seyrettiği köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde okulların 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime geçebilmesi için hazırlıkların belirlenen standartlara uygun olarak tamamlandı. 1 Mart’tan itibaren ise ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, 8 ve 12. sınıflarda ise seyreltilmiş sınıflarda tam zamanlı yüz yüze eğitime başlanacak.”

“Evlatlarımızı, öğretmenlerimizin ve tüm toplumun sağlığını önceleyerek gerektiğinde illerin koşullarına uygun olarak öğrencilerimizi okullarına kavuşturmak temennisindeyiz”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: