web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

YOLCULUĞA ÇIKACAKLAR DİKKAT!!! O İLDEN GEÇMEK İÇİN HES KODU ŞARTI GETİRİLDİ.

0 320

YOLCULUĞA ÇIKACAKLAR DİKKAT!!! O İLDEN GEÇMEK İÇİN HES KODU ŞARTI GETİRİLDİ.

43 ilin geçiş noktasında bulunan Kırıkkale’de geçişlerde HES kodu denetimi yapılıyor. Şehirler arası yolculuk yapan binlerce kişinin “HES kodu”  Kırıkkale denetim noktasında kontrol ediliyor, sonra geçmelerine müsaade ediliyor.

Daha önce HES kodu bazı kurumlara girişte, şehirler arası yolculuk yapmak için bilet alacaklarda zorunlu hale getirilmişti. 43 ilin geçiş noktası olan Kırıkkale’de başlatılan uygulama ile şehirlerarası taşıma yapan otobüsler durdurulup HES kodu kontrol ediliyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından şehirler arası otobüs seyahatleri için Hayat Eve Sığar kodu uygulaması hayata konuldu. Vakaların ve ölüm sayılarının git gide artması sonucu, önlemler  alınmaya devam ediyor.

Bu çerçevede Kırıkkale Valiliği, kontrollü sosyal hayat döneminde virüs salgınıyla mücadelenin etkin sürdürülebilmesi için kent genelinde alınan tedbirlere ve belirlenen kurallara riayet edilmesini sağlıyor.

Ulaşımda 43 ilin geçiş noktasındaki Kırıkkale’de yer alan kilit kavşakta, otobüslerle şehirler arası seyahat eden kişilerin “HES kodu” kontrolü yapılıyor. Bu çerçevede Kırıkkale Valiliği, kontrollü sosyal hayat döneminde korona virüs salgınıyla mücadelenin etkin sürdürülebilmesi için kent genelinde alınan tedbirlere ve belirlenen kurallara riayet edilmesini sağlıyor.

Ulaşımda 43 ilin geçiş noktasındaki kilit kavşakta bulunan Bölge Trafik Kontrol Noktasında görevli polisler, şehirler arası seyahat eden yolcuların HES kodu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık kimlik numarasından sorgulanıyor. Ayrıca, araçlarda yapılan hijyen denetimi yapan ekipler, yolcular ve sürücülerin maske kuralına uyup uymadıkları da kontrol ediyor.

Kırıkkale’de yer alan kilit kavşakta, otobüslerle şehirler arası seyahat eden kişilerin ” HES kodu” kontrolü yapılıyor.

HES KODU NEDİR? NASIL ALINIR? NERELERDE KULLANILIR?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: