web analytics

Yeni Haberler 

ÜCRETSİZ MASKELER ECZANELERDEN DAĞITILMAYA BAŞLANDI!!! NASIL ALINACAK?

Eczanelerden ücretsiz maskeler dağıtılmaya başlandı. Peki eczanelerden ücretsiz maskeler ne zaman ve nasıl alınacak?

Konuyla ilgili İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Sarıalioğlu açıklama yaptı. İstanbul’da bugünden itibaren eczanelerden ücretsiz maske dağıtımına başlanacağını açıkladı.

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Sarıalioğlu’nun yaptığı açıklama şu şekilde:

“Sağlık Bakanlığı 20-65 yaş arası vatandaşın telefonlarına bir kod numarası gönderecek. Vatandaşlar da bu kod numarası ve TC kimlik numaralarıyla herhangi bir eczaneden ücretsiz maskelerini alabilecek”

“Sağlık Bakanlığı, 3 büyük dağıtım kanalımıza sevkiyatı tamamlamak üzere. İstanbul Ecza Koop. Selçuk Ecza ve Allians Ecza’ya sevkiyat tamamlanır tamamlanmaz 2.5 milyon maske dağıtılacak. Bu üç depoya sevkıyat tamamlandıktan sonra Sağlık Bakanlığı 20-65 yaş arası vatandaşın telefonlarına bir kod numarası gönderecek. Vatandaşlar da bu kod numarası ve TC kimlik numaralarıyla herhangi bir eczaneden ücretsiz maskelerini alabilecek. Bugünden itibaren eczanelerden vatandaşa ücretsiz maske dağıtımı başlayacak. 10 gün için kişi başı 5 maske. Bu maskeler günlük, normal cerrahi maskeler.”

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu Ayrıca Şunları Söyledi:

“Ankara’daki dağıtım kanallarına da bugün itibarıyla Sağlık Bakanlığı tarafından maskelerin ulaştırılacak. Sonra da diğer şehirlerde dağıtım yapılacak.”

evde kal - ÜCRETSİZ MASKELER ECZANELERDEN DAĞITILMAYA BAŞLANDI!!! NASIL ALINACAK?

İlgili Yazılar

Leave a Comment

X
× Whatsapp Direkt İletişim
%d blogcu bunu beğendi: