web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

TÜM SINIFLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

0 340

TÜM SINIFLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitim için kademeli geçiş sistemini uyguladı. Önce anaokulu ve 1. Sınıflar açıldı. Daha sonra 8. Sınıf ve 12. Sınıf açıldı. İlkokulda tüm şubelerin açılması ile kademeli geçiş devam etti. 2 Kasım’da 5. Sınıf ile 9. Sınıfların açılması kararı alındı. Peki tüm şubeler ne zaman açılabilir?

Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı 6. 7. 10. ve 11. sınıflara da eğer şartlar sağlanırsa yüz yüze eğitime geçilebileceğini söyledi. Uygun şartlar ve Bilim Kurulu tavsiyesi ile tüm sınıflar yüz yüze eğitime 23 Kasım’da geçebilecek. Alınan bilgilere göre yüz yüze eğitim haftada 2 gün olacak.

Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un önceden yaptığı açıklama şu şekilde:

“Cumhurbaşkanımız yüz yüze eğitime geçiş planlamamızın 3’üncü aşamasında ortaokula ve liseye yeni başlayan; ancak henüz okullarına kavuşamayan 5. ve 9. sınıf öğrencilerimizin 2 Kasım itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacağının müjdesini de paylaştı. Şu an okul öncesi, ilkokulların tüm sınıf düzeyleri, köy okulları, özel gereksinimli öğrenciler, hazırlık sınıfları ile 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime başladık. Diliyoruz ki en kısa sürede diğer tüm kademelerdeki öğrencilerimizi okullarıyla, öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla kavuşturalım ve yüz yüze eğitime başlayalım. Yüzde 80’lere yakın bir katılım var. Bu katılımın bizim beklentimizin üstünde olduğunu söyleyebilirim. Şimdi aslında genel olarak tüm kademelerde yüzde 70’lerin üstünde; ama bazılarında yüzde 90’lara varıyor, bazılarında yüzde 75’lerde kalıyor; ama yaklaşık olarak yüzde 80’lere yakın bir katılım var”

Şu anda okula gitmesi kesinleşmeyen sınıflar 6. Sınıf, 7. Sınıf, 10. Sınıf ve 11. Sınıflar. Bu şubelerinde 23 Kasım’da yüz yüze eğitime geçmesi bekleniyor.

Bilim Kurulu, salgının Türkiye genelindeki seyrini ve yüz yüze eğitimde geçen süreçteki vaka artış oranlarını 16 Kasım’a kadar Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirecek.

Şu ana kadar yüz yüze eğitime geçilen sınıflarda salgın riskine ilişkin olumsuz bir görüşe varılmaması halinde 6. 7. 10 ve 11. sınıflar 23 Kasım tarihinden itibaren haftada 2 gün okullarına gidecek.

Yüz yüze eğitim haftada 2 günden fazla olmayacak. Öğrenci sayısına göre, okula gelecek gün ve şubeler okul idareleri tarafından belirlenecek.

Anspruchsvolle Konzepte im Fernstudium MBA , Nach Erststudium und mehreren Jahren Berufstätigkeit kann das Fernstudium MBA einen Karriereschub in der Vertiefungsrichtung forcieren. asasonline

5. ve 9. SINIFLAR KAÇ GÜN, KAÇ DERS GÖRECEKLER?

SINAVLARA YÜZ YÜZE GİRMEYEN SINIFTA KALACAK!!!

1. SINIF 2+5 2. SINIF AKARYAKIT ANKARA araba AŞI bursluluk sınav BİLİM KURULU covid 19 cumhurbaşkanı DEPREM EBA eğitim Fahrettin Koca HES KODU içişleri bakanlığı koronovirüs KOVİD 19 LGS MATEMATİK meb Milli Maç MİLLİ EĞİTİM BAKANI otomobil PANDEMİ SAĞLIK SAĞLIK BAKAINI sağlık bakanı SINAV GÖREVİ SON DAKİKA spor SÜLEYMAN SOYLU sınav tatil TELEFON UZAKTAN EĞİTİM YÜZ YÜZE EĞİTİM ZAM ziya selçuk ÖĞRETMEN öğrenci ücretsiz tablet İLKÖĞRETİM İNDİRİM

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: