web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

TEK MAVİ İL KALDI… TÜM HARİTA KIZARDI!!!

0 430

TEK MAVİ İL KALDI… TÜM HARİTA KIZARDI!!!

Koronavirüs sayılarına göre iller farklı renkler ile gösterilmeye başlanmıştı. Bu renklere göre Türkiye haritası geneli kırmızı renk oldu. Haritada tek ‘mavi’ il kaldı.

Haritadaki tek mavi renkli il Şırnak kaldı.

Vaka sayılarının artması sonucu 5 ilde karantina kararı alındı. Geçen hafta verilen bilgilere göre turuncu olan illerin çoğu kırmızı/çok yüksek riskli ile döndü. Yüksek riskli il sayısı bir haftada 25’ten 39’a çıktı.

Bunun yanında Türkiye’de tek mavi/düşük riskli ilin Şırnak olduğu belirtildi.

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın konu ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

Belki bizim bir artımız, alan hâkimiyetini daha başarılı sağlamış olmamızdır. Örneğin geçen sene, daha pandeminin başlarında kapsamlı bir risk analizi yaparak yola çıktık. Tabiri caizse, ‘yumuşak karnımız’ neresi önce onu tespit ettik.

“Habur sınır kapısı Türkiye’nin en işlek sınır kapılarından biri. Günde 3 bin üzerinde araç giriş-çıkışı var. O nedenle, sınıra sahra hastanesi kurduk. Gelen araçların dezenfektasyonundan TIR şoförlerinin kontrol testlerine kadar her şey yapıldı, yapılmakta. Ayrıca ‘temassız ticaret’ uygulaması başlattık. Diyelim TIR geliyor, şoför kapıya kadar götürüyor, işlemler yapıldıktan sonra TIR’ı ara noktada bırakıp geri dönüyor. Bir başka şoför gelip, TIR’ı alıp, yola devam ediyor. Böylelikle teması sıfır noktasına indirdik.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: