web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

TABLET DAĞITIMI İLE İLGİLİ MEB’DEN RESMİ YAZI GELDİ

0 1.596

TABLET DAĞITIMI İLE İLGİLİ MEB’DEN RESMİ YAZI GELDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından E.84536802-825.03.02-18432602 sayılı Tablet Dağıtımı konulu 24 Aralık 2020 tarihli resmi yazı yayınlandı.

 

Bakan Yardımcısı Reha Denemeç imzalı resmi yazıda ”uzaktan eğitim kapsamında Bakanlığımızca öğrencilerin ailelerinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, e-okul ve EBA sistemlerinden alınacak olan öğrenci akademik başarı puanı ile EBA kullanım oranı ve istatistikleri, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi ölçütler dikkate alınarak 500.000 adet tablet bilgisayar dağıtımı yapılmaktadır. Ayrıca yerel yönetimler başta olmak üzere çeşitli kurum/kuruluş ve hayırseverler de ayni ve nakdi tablet bilgisayar bağışında bulunmaktadır.

 

Daha önceden ikazlar yapılmasına rağmen dağıtımı yapılan tablet bilgisayarların TEFBİS Modülüne işlenmediği gözlenmiştir. Mükerrer tablet bilgisayar dağıtımının önlenmesi amacıyla; iliniz bünyesindeki öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen ayrıca kurum/kuruluş ya da hayırseverler tarafından bağışlanan tablet bilgisayarların ivedi bir biçimde mutlaka TEFBİS Modülüne işlenmesi, tablep dağıtımı esnasında da mutlaka öğrencinin durumunun TEFBİS’te kontrol edilerek tablet bilgisayarların teslim edilmesi, teslim işleminin TEFBİS’te işlenmesi önem arz etmektedir.

 

Sonuç olarak dağıtılan her tablet bilgisayar mutlaka TEFBİS’e işlenecek ve dağıtım süreci farklı kanallardan yapılmayacaktır.” denilmiştir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: