web analytics

Yeni Haberler 

PAZARTESİ AÇILACAK OLAN OKULLARLA İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI!!! SAĞLI BAKANI KOCA’DAN…

PAZARTESİ AÇILACAK OLAN OKULLARLA İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI!!! SAĞLI BAKANI KOCA’DAN…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca  okullar ne zaman açılacak?  ve yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası pazartesi günü açılacak ana sınıfı ve 1. Sınıflar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NI YAPTIĞI AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:

“Okulların açılmasıyla ilgili genel karar alınmıştı. Hazırlık ve 1. sınıfların 21’inde açılmasıyla ilgili bakanlıklar bir çalışma yaptılar. Bu dönemde 2+5 gün şeklinde bir uygulamaya geçilecek. Salgının çok yoğun olduğu illerde ise gerektiğinde Hıfzıssıhha kurulları başlatmama kararı alabilir. 2-3 hafta içerisinden salgının durumu tekrar değerlendirilip ona göre kademeli geçişin olup olmayacağı ya da nasıl olacağı değerlendirilecek.”

“Okullar 21 Eylül’de açılacak. 1. sınıf ve okul öncesi öğrenciler haftada bir gün yüz yüze eğitim alacak. Diğer kademelerde ise 21 Eylül’den itibaren uzaktan eğitime devam edilecek.”

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK’UN KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARI İSE ŞU ŞEKİLDE:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ’21 Eylül olarak belirlediğimiz başlangıç tarihinde, yüz yüze eğitim öğretime sadece hâlihazırda zaten açık olan okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacağız.’ dedi.

Bakan Selçuk, ’21 Eylül’den itibaren geçecek üç haftanın sonunda diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim öğretime başlama konusunda süreci yeniden değerlendireceğiz.’ açıklamasında bulundu.

1. SINIF 2+5 AKARYAKIT ANKARA araba AŞI BİLİM KURULU covid 19 cumhurbaşkanı EBA ebeveyn EHLİYET eğitim Fahrettin Koca HES KODU ipucu içişleri bakanlığı KAZA kilo verme koronovirüs KORONOVİRÜS KOVİD 19 meb MİLLİ EĞİTİM BAKANI nöbetçi öğretmenin görevleri PANDEMİ sağlık bakanı SINAV GÖREVİ spor SÜLEYMAN SOYLU tatil TEK KART temizlik UZAKTAN EĞİTİM YASAK YÜZ YÜZE EĞİTİM ZAM zayıflamak ziya selçuk ZİYA SELÇUK ÖĞRETMEN ölü sayısı öğrenci ücretsiz tablet İNDİRİM

BAKAN SELÇUK EĞİTİMDE 2+5 UYGULAMASININ NASIL OLACAĞINI CANLI YAYINDA AÇIKLADI… AYRINTILAR…

İlgili Yazılar

Leave a Comment

X
× Whatsapp Direkt İletişim
%d blogcu bunu beğendi: