web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

OKUL ÖNCESİ İÇİN UZAKTAN EĞİTİM KARARI ALAN İLLER(GÜNCEL LİSTE)

0 257

OKUL ÖNCESİ İÇİN UZAKTAN EĞİTİM KARARI ALAN İLLER(GÜNCEL LİSTE)

Milli Eğitim Bakanlığı aldığı karar ile okulöncesi için uzaktan eğitime geçme kararını il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine bırakmıştı.

MEB yayınladığı genelgede şunları söylemişti:

 “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her tür ve seviyedeki eğitim kurumlarında 20 Kasım 2020 – 4 Ocak 2021 tarihleri arasında eğitim-öğretim çalışmalarına uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği kararı alınarak, ilgili kurumlar arasında yapılan istişareler sonucunda ise resmi ve özel tüm anaokulu, anasınıfı ve uygulama sınıflarında haftada beş gün yüz yüze eğitime devam edilmesi 20.11.2020 tarih ve 16988740 sayılı yazı ile 81 il valiliğine bildirildi.

Ancak; Milli Eğitim Bakanlığının 27 Kasım 2020 tarih ve 17375679 sayılı yazılarıyla, COVID-19 salgınının yerleşim yerlerindeki seyrine bağlı olarak resmi anaokulları ve anasınıfları için 4 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitime geçme kararının İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının görüşleri çerçevesinde alınabileceği belirtildi.

Bu kapsamda; covid-19 salgınının seyri dikkate alındığında 1 Aralık 2020 – 4 Ocak 2021 tarihleri arasında ilimiz genelindeki resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine, kaymakamlarımız ve ilgili kurumlarımızca konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına karar verildi.”

Açıklanan bu genelge sonrasında bazı illerde okul öncesi için uzaktan eğitim kararı alındı. Uzaktan eğitim kararı alan iller şu şekilde:

Adana

Aksaray

Amasya

Ankara

Artvin

Aydın

Balıkesir

Bursa

Diyarbakır

Edirne

Erzincan

Erzurum

Eskişehir

Gaziantep

Iğdır

İstanbul

İzmir

Karabük

Karaman

Kars

Kastamonu

Kayseri

Kırklareli

Kırşehir

Kocaeli

Konya

Kütahya

Manisa

Mardin

Mersin

Muğla

Nevşehir

Osmaniye

Rize

Sakarya

Samsun

Şanlıurfa

Siirt

Sivas

Şırnak

Tokat

Van

Yozgat

Zonguldak

Şu ana kadar uzaktan eğitime karar veren illerimiz bu şekilde. Okulöncesi için Uzaktan eğitime geçme kararı veren illerimiz oldukça listeye eklenecektir.

1. SINIF 2+5 2. SINIF AKARYAKIT ANKARA araba AŞI bursluluk sınav BİLİM KURULU covid 19 cumhurbaşkanı DEPREM EBA eğitim Fahrettin Koca HES KODU içişleri bakanlığı koronovirüs KOVİD 19 LGS MATEMATİK meb Milli Maç MİLLİ EĞİTİM BAKANI otomobil PANDEMİ SAĞLIK SAĞLIK BAKAINI sağlık bakanı SINAV GÖREVİ SON DAKİKA spor SÜLEYMAN SOYLU sınav tatil TELEFON UZAKTAN EĞİTİM YÜZ YÜZE EĞİTİM ZAM ziya selçuk ÖĞRETMEN öğrenci ücretsiz tablet İLKÖĞRETİM İNDİRİM

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: