web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

Okulların Açılışı İle İlgili 4 Senaryo Var

0 401

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ”Okulların Açılışı İle İlgili 4 Senaryo Üzerinde Çalışıyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konu ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

  1. Senaryo: Okulların tamamen açılması.
  2. Senaryo: Okulların tamamen kapalı olması.
  3. Senaryo: Belirli günlerde okulu açmak. Mesela Pazartesi, Salı günü okulları açtık. Bir sınıfın yarısı sınıfa geldi. Çarşamba sınıfı temizledik. Perşembe ve Cuma diğer yarısı geldi. Cumartesi sınava hazırlık. Pazar günü okulu temizledik. Bazı dersler sınıfta, bazı dersler online olacak şekilde.
  4. Senaryo: Eğer 5 ilde risk var, diğer illerde risk yoksa, o zaman 5 ilde farklı uygulama, diğer illerde farklı uygulama olabilir.

Özel okullarımızın büyük bir kısmında mekansal boş alan var. Gerekirse ders sürelerini ve saatlerini indiririz.

Bazı dersler kısmi olarak uzaktan kısmi olarak okulda verilebilir.
Pazartesi ve Salı günü diyelim ki ders yapılacak. Öğretmen diyecek ki, öğleden sonra şu saatte şu ders verilecek. Öğrenciler onu canlı ders veya uzaktan eğitim yoluyla takip edecekler.

Öğretmenler okul açıkmış gibi her gün okula gelerek, canlı ders yoluyla öğrencilere ders anlatabilir.

Çocuklar 2 gün okulda 2 gün online ders yapabilirler. Öğretmen sınıfta yarısıyla ders yaparken, diğer yarısı online olarak dersi takip edebilecekler. Buna hibrit modeli diyoruz. Online takip edemezlerse bant yayınları da olacak. (www.mebpersonel.com)

Milli Eğitim Bakanlığı dakika dakika, saat saat bu meseleyi takip ediyor. Tüm boş alanları inceliyoruz. İhtiyaç olduğunda tüm mekanlara sıra koyulabilir. Hava güzel olursa açık alanda da ders yapılabilir.

İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ekip kurduk. Ortak karar alınacak. Bir risk olduğunda anında iletişim kurulacak.

Esnek bir model üzerinde çalışıyoruz. İl müdürlerimiz ile sürekli görüşüyoruz. 156 bin öğretmenle sanal ortamda bir araya geldik. Zümre toplantıları yapıyoruz.

İlk fırsatta okulları açacağız. 31 Ağustos da ilk fırsattır. Fakat ciddi bir risk olduğunda okulları açmayız. Gerekirse daha sonra telafi yaparız.Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: