web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

OKULLAR YAZ BOYU AÇIK OLACAK

0 1.360

OKULLAR YAZ BOYU AÇIK OLACAK

Normalde okullar 18 Haziran’da kapanacaktı. Yapılan son açıklama ile bu tarih 2 Temmuz’a çekildi. 2 Temmuz’da okullar kapandıktan sonrada eğitim devam edecek. Temmuz ve ağustos aylarında da ‘gönüllü okul’ olacak.

Yazın Temmuz ve Ağustos ayında uygulanacak “Gönüllü Okul” döneminde öğretmenlere isteğe bağlı çalışma planı yapılacak. Gönüllü olarak çalışmak isteyen öğretmenlere bu çalışmanın karşılığında ayrıca ücret ödenecek. Gönüllü okul uygulamasının 31 Ağustos’a kadar devam etmesi bekleniyor.

Öğrencilere karneleri 2 Temmuz’da verilecek. 2 Temmuz’a kadar öğrenciler yine velilerin onayı ile istemezlerse yüz yüze eğitime katılmayacak.

SEMİNER TARİHİ

Geçtiğimiz yıllarda öğretmenler ders zili sona erdiğinde iki haftalık seminer programına girerlerdi. Bu yıl da 21 Haziran’dan 30 Haziran’a kadar öğretmenler seminerde olacaktı. Takvimin uzaması nedeniyle bu seminerlerin de ağustos sonunda yapılması planlanıyor.

OKULLAR BÜTÜN YAZ AÇIK

Hürriyet’ten Nuran Çakmakçı’nın aktardığı bilgiye göre Okullarından bir yıl uzak olan milyonlarca öğrencinin akademik eksiğinin kalmaması için 2 Temmuz sonrası “gönüllü okul” programı hazırlanıyor. Bu program uzaktan eğitim sürecinde olan eksiklerin giderilmesi için “takviye programı” niteliğinde olacak. Buna göre tüm sınıf düzeylerinde eksikliklere bakılacak. Özellikle bir yıllık eğitim programında bir üst sınıfa geçerken bazı derslerden öğrenilmesi gereken konu ve kazanımları yeterince alamayan öğrencileri kapsayacak. Ya tüm derslerden ya da belli derslerden öğrenciler okula çağrılacak. Burada yine “gönüllülük” esası olacak.

 

ÖNGÖRÜ: DERSE KATILIM YÜSKEK OLACAK

Ama eğitimciler, bir yıl boyunca okul yüzü görmeyen milyonlarca öğrencinin bu derslere katılımının yüksek olacağı düşüncesinde.

 

MEB EĞİTİM TAKVİMİ

* 31 Ağustos: Okullar yüz yüze eğitime başladı.

 

* 16-20 Kasım: Birinci dönem ara tatili.

 

* 25 Ocak-12 Şubat: Sömestr tatili. (Nisandaki ara tatil eklenerek, süre uzatıldı)

 

* 2 Mart: İkinci dönem yüz yüze eğitim başladı. Bazı illerde sadece anaokulları ve ilkokullar riskli olmayan şehirlerde ise ortaokul ve liseler açıldı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: