web analytics

Yeni Haberler 

ÖĞRETMENLER İÇİN ‘UZAKTAN EĞİTİM’ PROGRAMLARI HAZIRLANIYOR!!! İÇERİĞİ NASIL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk koronovirüsten dolayı eğitim öğretime verilen arada öğretmenler için uzaktan eğitim programları hazırlandığını söyledi.

Ziya Selçuk konu ile ilgili şunları söyledi:

“Koronavirüs tedbirleri kapsamında, okullarımızdaki eğitime ara vererek uzaktan eğitime geçtiğimiz bu süreçte öğretmenlerimizin mesleki ve bireysel gelişimlerini destekliyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız uzaktan hizmet içi eğitim programlarına 125 bin öğretmenimiz katılıyor. Uzaktan hizmet içi eğitim programlarının tamamı 2-3’er haftalık dönemlerde öğretmenlerimizin başvurusuna açıldı. Her eğitim döneminde 17 mesleki gelişim programı açacağız”

“Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitime ara vererek uzaktan eğitime geçtiğimiz bu süreçte öğretmenlerimizin mesleki ve bireysel gelişimlerini destekliyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız uzaktan hizmet içi eğitim programlarına 125 bin öğretmenimiz katılıyor. Uzaktan hizmet içi eğitim faaliyetlerinin tamamı 2-3’er haftalık dönemlerde öğretmenlerimizin başvurusuna açıldı. Her eğitim döneminde 17 mesleki gelişim programı açacağız. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında, okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize yönelik hazırlanan yeni mesleki gelişim programlarımızın uzaktan eğitim sistemine uygun yapılandırılmasına yönelik çalışmalarımız ise sürüyor.”

Ayrıca Bakan Selçuk, öğretmenler için Youtube kanalı kurduklarını, burada ilk olarak origami ve akıl zeka oyunlarına yönelik görsellerin yayınlandığını söyledi.

evde kal - ÖĞRETMENLER İÇİN 'UZAKTAN EĞİTİM' PROGRAMLARI HAZIRLANIYOR!!! İÇERİĞİ NASIL OLACAK?

İlgili Yazılar

Leave a Comment

X
× Whatsapp Direkt İletişim
%d blogcu bunu beğendi: