web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

MÜDÜR YARDIMCISI, MÜDÜRLÜK SINAVINDA KOPYA ÇEKERKEN YAKALANDI

0 1.332

MÜDÜR YARDIMCISI, MÜDÜRLÜK SINAVINDA KOPYA ÇEKERKEN YAKALANDI

Ankara’da bir ilkokulda müdür yardımcısı olarak görev yapan kişi girdiği müdürlük sınavında kopya çekerken yakalandı. İç çamaşırına sakladığı telefonla sınava giren kişi soruların fotoğrafını çekip, kopya için kurduğu ‘Ahde Vefa’ isimli WhatsApp grubuna gönderdi. Fakat telefonun sesini kapamayı unutunca yakayı ele verdi.

 

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için pazar günü 50 il ve 52 sınav merkezinde 2021-MEB-EKYS sınavı yapıldı. Ankara’da Aysel Yücetürk Okulu’ndaki sınavda ise kopya skandalı yaşandı. Sincan’daki bir ilkokulda müdür yardımcısı ‘müdürlük’ sınavında kopya çekerken yakalandı. Gözetmen tarafından yakalanan kişi, okula çağrılan polis tarafından gözaltına alındı. İfadesinin ardından serbest kalan kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Kopya çekerken yakalanan kişinin polise verdiği ifade şu şekilde:

“Sınavdan bir gün önce eşim, kardeşim ve kardeşimin eşine kopya olayını anlattım. Onlar karşı geldi. ‘İyi günde, kötü günde hep beraberiz’ diyerek WhatsApp’ta ‘Ahde Vefa’ grubunu kurdum, onları ekledim. Cep telefonunu iç çamaşırıma gizleyerek, içeriye soktum. Soruları çekip gruba attım, ancak telefonun sesini kapatmayı unutmuşum, cevap geldiğinde, telefondan ses çıkınca fark edildim. Sınav gözetmeni gelip telefonu aldı, ardından da polis geldi”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: