web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

MEBBİS’E HES KODU SORGULAMASI GELDİ

0 1.100

MEBBİS’e HES kodu sorgulaması geldi

Milli Eğitim Bakanlığı, yöneticilerin kullandığı MEBBIS ekranına tüm öğrenci ve personelin HES kodlarının kaydedilip, sorgulanabildiği özellik ekledi.

MEBSİS ekrarnına girdikten sonra sorgulama işlemlerine girip, personel veya öğrenci sorgulayabilecek, ayrıca ziyaretçi sorgulaması yapılabilecek.

MEB, yöneticilerin kullandığı MEBBIS ekranına HES kodlarının kaydedilip, sorgulanabildiği özellik ekledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından 87446353-705.99-E.17109372 sayılı 23 Kasım 2020 tarihli HES Kodu Sorgulama Modülü (MEBBİS) konulu resmi yazı yayınlandı.

İlgili Resmi Yazı şu şekilde:

Sağlık Bakanlığının ilgi yazısına istinaden Covid-19 tedbirleri kapsamında Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel kurumlarda HES kodlarının topluca sorgulanabilmesi için HES Kodu Sorgulama Modülü hazırlanmış ve MEBBİS sisteminde kullanıma açılmıştır. Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel kurumlarda çalışan personel, öğretmen, öğrencilerin ve kurumlara gelen ziyaretçilerin T.C. kimlik numaraları ile HES kodlarının sisteme kaydedilerek Covid-19 kapsamında riskli olup olmadığı bilgisine hızlı bir şekilde erişim sağlanmaktadır. Kullanım kılavuzu yazımız ekinde sunulmuş olup, Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel kurumların bilgilendirilmesi hususunda;    

Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

Özgür TÜRK

Bakan a.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanı

MEBBİS HES Kodu Sorgulama Modülü Kullanım Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

1. SINIF 2+5 2. SINIF AKARYAKIT ANKARA araba AŞI bursluluk sınav BİLİM KURULU covid 19 cumhurbaşkanı DEPREM EBA eğitim Fahrettin Koca HES KODU içişleri bakanlığı koronovirüs KOVİD 19 LGS MATEMATİK meb Milli Maç MİLLİ EĞİTİM BAKANI otomobil PANDEMİ SAĞLIK SAĞLIK BAKAINI sağlık bakanı SINAV GÖREVİ SON DAKİKA spor SÜLEYMAN SOYLU sınav tatil TELEFON UZAKTAN EĞİTİM YÜZ YÜZE EĞİTİM ZAM ziya selçuk ÖĞRETMEN öğrenci ücretsiz tablet İLKÖĞRETİM İNDİRİM

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: