web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

MEB ÖĞRETMENLER İÇİN KLİP HAZIRLADI… ZİYA SELÇUK’TAN TEŞEKKÜR…

0 40

Milli Eğitim Bakanlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü  için klip hazırladı. Klip Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda kaydedilen arşiv görüntüler kurgulanarak oluşturuldu. Ayten Alpman’ın ilk kez 1972 yılında seslendirdiği “Bir Başkadır Benim Memleketim” adlı şarkının sözleri öğretmenler için uyarlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel bir klip hazırladı.

Sanatçı Sertab Erener hem sözlerin uyarlamasını yaptı, hem de şarkıyı seslendirdi. Şarkının düzenlemesini ise müzisyen Emre Kula yaptı.

Klipte arşiv görüntüler kullanıldı

Klip ise salgın öncesinde Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda kaydedilen arşiv görüntüler kurgulanarak oluşturuldu. Ortaya “Bir Başkadır Benim Öğretmenim” şarkısı çıktı.

Klibi izlemek için tıklayınız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan öğretmenlere teşekkür mesajı geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada klibin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Mutlu çocuklar ve Güçlü Türkiye” Diyerek Bir Müşterek ve Gayede Birleştiğimiz Sevgili Öğretmenlerim, Kıymetli Meslektaşlarım, 

Türk milletinin millî varlığına ve geleceğinin inşasına her zaman olduğu gibi bugün de öncülük etmektesiniz. Bu mukaddes mesleği tercih eden, onun getirdiği maddi manevi sorumluluğu sırtlayan, öğrencisinin içindeki cevheri keşfeden, onlarda farkındalıklar yaratan, onların gözlerinin içine hep dikkatle bakan sizler; şimdi ekran karşısında, telefonun ucunda, bir mesaj kutusunda onları şefkatle sarmaya, yollarını aydınlatmaya; velilerinizi sabırla telkin ve teskin etmeye devam ediyorsunuz. İçinden geçtiğimiz salgın günlerinde şahit olduk ki değişimler sizi durdurmuyor, yenilikleri cesur adımlarla karşılıyorsunuz. Eğitim sistemimizin kalitesini belirleyen yegâneliğin, içinizdeki bu meslek aşkı ve cesur adımlarınız olduğuna inanıyorum. Sizler, eğitimin sadece bir unsuru değilsiniz; eğitimin ana karakterisiniz. Bu süreçte toplum nezdindeki öneminiz ve değeriniz bir kez daha idrak edildi, itibarlı yeriniz güç kazandı. 

Her şartta vicdanıyla yol alan, şefkatiyle güven veren her bir öğretmenime şahsım, öğrencilerim, velilerim ve bütün milletim adına tek tek teşekkür ediyorum. Evlatlarımızın aydınlık yarınları ve ülkemizin müreffeh geleceği sizin ellerinizde. 

Meslektaşınız olmaktan gurur duyduğumu bilmenizi istiyor ve Öğretmenler Günü’nüzü içtenlikle kutluyorum. 

ZİYA SELÇUK

Millî Eğitim Bakanı

1. SINIF 2+5 AKARYAKIT ANKARA araba AŞI BİLİM KURULU covid 19 cumhurbaşkanı DEPREM EBA EHLİYET eğitim Fahrettin Koca HES KODU ipucu içişleri bakanlığı koronovirüs KOVİD 19 LGS meb MİLLİ EĞİTİM BAKANI otomobil PANDEMİ SAĞLIK BAKAINI sağlık bakanı SINAV GÖREVİ SON DAKİKA spor SÜLEYMAN SOYLU tatil TEK KART TELEFON temizlik UZAKTAN EĞİTİM YASAK YÜZ YÜZE EĞİTİM ZAM ziya selçuk ÖĞRETMEN ölü sayısı ösym öğrenci ücretsiz tablet İNDİRİM

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz