web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

KORONOYA YAKALANANLARIN KARANTİNA SÜRESİ KISALDI!!!

0 262

KORONOYA YAKALANANLARIN KARANTİNA SÜRESİ KISALDI!!!

Sağlık Bakanlığından resmi açıklama yapıldı. Koronavirüse yakalanan hastaların evde karantina sürelerinde değişiklik yapıldı.

Sağlık Bakanlığı evde izolasyon süresini güncelledi. Bundan sonra  PCR pozitif vakalarda PCR alındığı günden itibaren, olası vakalarda ise semptom başlangıcından itibaren 10. günün sonunda izolasyon sonlandırılacak.

Sağlık Bakanlığı 03.09.2020  tarihli Covid-19 Rehberindeki Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon bölümünün “Covid-19 hastalarında izolasyonun sonlandırılması” kısmında değişiklik yaptı.

Rehberin eski halinde izolasyon süresi hastaneye yatırılması gerekmeyen hastalar için evde takip edilen hastalarda (her ikisi için de semptomlarının geçmesi koşuluyla) 14 gündü.

Test yaptırmadan işlerine dönebilecekler

Rehberin 3 Eylül’de düzenlenen son halinde izolasyon süresi 10 güne indirilerek, izolasyon süresi sona erenlerin PCR testi yapılmaksızın işlerine dönebilecekleri belirtildi.

Yani alınan son kararla PCR testi pozitif hastalar 10. günün sonunda işlerinin başına dönebilecek ve ev karantinaları sona erecek.

Sağlık Bakanlığı evde izolasyon süresini güncellerken, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) testi pozitif vakalarda PCR alındığı günden itibaren, olası vakalarda ise semptom başlangıcından itibaren 10. günün sonunda izolasyonun sonlandırılacağını ve işe dönülebileceğini açıkladı.

Hafif vakalarda izolasyon süresi 10 güne indi.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNDEN CORONA VİRÜS AŞISININ NE ZAMAN YAPILACAĞINA DAİR AÇIKLAMA YAPILDI.

SOSYAL MESAFE ROZETLERİ

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: