web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

KISITLI EĞİTİM MODELİ Mİ GELİYOR? 2 GÜN OKUL + 5 GÜN EV

0 426

Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

21 Eylül’de okulların açılıp açılmayacağına dair sorulan bir soruya “Henüz karar verilmedi, haftaya toplanacak bilim kurulu toplantısında bu konu ayrıntılarıyla konuşulacaktır.” dedi.

Kısıtlı bir şekilde eğitimin devamı yaklaşımımız var. Hazırlık, birinci, ikinci sınıf ve 8-12 ile ilgili düzenlemeyi gelecek hafta konuşuruz. Bakan Koca toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Şu dönemde kısıtlı bir şekilde eğitimin devamı şeklinde bir yaklaşımımız var. Daha çok birinci sınıfların alışması şeklinde 2+5 şeklinde bir uygulama gündeme gelebilir. Diğer sınıfların nasıl devam edeceği şeklinde salgının seyrine göre gelecek hafta netleştirmiş oluruz. Özetle birinci sınıfların alışması için 2+5 şeklinde olabilir. İkinci sınıfların olup olmayacağı konusu önümüzdeki hafta netleşmiş olur. 8 ve 12’lerle ilgili ne zaman başlayacağı haftaya gündem yapılıp Bilim Kurulunda görüşülecek.

Şu dönemde kısıtlı bir şekilde eğitimin devamı yaklaşımı mevcut.

1. ve 2. sınıflar ile hazırlık sınıflarının (8. ve 12. sınıflar) açılması gündemde. Gelecek hafta netleşecek.

Gelecek hafta bu anlamda yoğun gündem konumuz olacak. Şu dönemde kısıtlı bir şekilde eğitimin devamı bir yaklaşımımız var. Hazırlık, 1. 2. sınıf ve 8 ve 12’yle ilgili düzenlemeyi muhtemelen gelecek hafta konuşmuş oluruz. Daha çok 1. sınıfların alışması açısından 2 + 5 şeklinde sayıyı azaltarak bir uygulama gündeme gelebilir. Önümüzdeki hafta bunu daha netleştirmiş oluruz. Diğer sınıfların nasıl devam edeceği şeklinde salgının seyrine göre gelecek hafta daha da netleştirmiş oluruz.

Özetle 1. sınıfların alışması için 2+5 olabilir, ikinci haftanın olup olmayacağı önümüzdeki hafta netleşmiş olur. 

Toplantı sonrasında Sağlık Bakanı Koca artışın en fazla olduğu ili açıkladı…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: