web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

EBA’YA İKİ ÖNEMLİ YENİLİK GETİRİLDİ…

0 331

EBA’YA İKİ ÖNEMLİ YENİLİK GETİRİLDİ…

Pandemi döneminde okullarda yüz yüze eğitim yapılamaması üzerine EBA üzerinden öğretmenler canlı ders yapmaya başlamışlardı. EBA Canlı ders için yenilikler yapıldı.

EBA’da yapılan yenilikler şu şekilde:

1.Okul idareleri okulunda yapılan canlı ders sayısını sayı bazında görebilecek. Atanan/Atanabilecek Ders sayısı ve başlatılan/atanan ders sayısı istatistiğini ve grafiğini görebilecekler.

2. Diğer bir yenilik ise öğretmenlerin EBA’daki dersine artık öğrenciden önce girebilecek. Yenilik yapılmadan öğretmen ve öğrenciler aynı anda ders başlayınca giriyordu. Bundan sonra öğretmenler EBA Canlı derse 5 dakika önceden girebilecek. Öğrencilerde 2 dakika önce canlı derse girebilecek.

EBA MOBİL DESTEK ARACI… YURDUN DÖRT BİR YANINDA… ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Covid 19 nedeniyle okullarda yüz yüze eğitimin yapılamaması üzerine öğretmenler Eba üzerinden ve değişik platformlardan öğrencilere ulaşıp, onlara online eğitim vermeye çalışıyorlar. Bazı bölgelerde öğrencilerin imkanları kısıtlı olduğu için online eğitimden yararlanamıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı teknolojik imkanları kısıtlı öğrencilerin uzaktan eğitime katılmalarını sağlamak amacıyla MOBİL DESTEK ARACI hazırladı. EBA mobil destek aracı, yüz yüze eğitimler başlayana kadar köylerdeki dezavantajlı öğrencilerin uzaktan eğitime katılmalarına destek sağlayacak.

Hazırlanan destek aracı, öğrenci ve velilerden yoğun ilgi görüyor.


BAKAN AÇIKLADI…900 BİN SANAL SINIF!!! EBA’DA ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞUYOR…


SOSYAL MESAFE ROZETLERİ

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: