web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

EBA MOBİL DESTEK ARACI… YURDUN DÖRT BİR YANINDA… ÖZELLİKLERİ NEDİR?

0 188

EBA MOBİL DESTEK ARACI… YURDUN DÖRT BİR YANINDA… ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Covid 19 nedeniyle okullarda yüz yüze eğitimin yapılamaması üzerine öğretmenler Eba üzerinden ve değişik platformlardan öğrencilere ulaşıp, onlara online eğitim vermeye çalışıyorlar. Bazı bölgelerde öğrencilerin imkanları kısıtlı olduğu için online eğitimden yararlanamıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı teknolojik imkanları kısıtlı öğrencilerin uzaktan eğitime katılmalarını sağlamak amacıyla MOBİL DESTEK ARACI hazırladı. EBA mobil destek aracı, yüz yüze eğitimler başlayana kadar köylerdeki dezavantajlı öğrencilerin uzaktan eğitime katılmalarına destek sağlayacak.

Hazırlanan destek aracı, öğrenci ve velilerden yoğun ilgi görüyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Eğitim Bilişim Ağının (EBA) yaygınlaştırılması talimatı vermesinin ardından bir çok ilde MOBİL DESTEK ARACI hazırlandı. Hazırlana “EBA mobil destek aracı” imkanı bulunmayan öğrencilerin ders eksiklerini gidermek için onların yanına gidiyor. Velilerin talepte bulunması üzerine araç köylere giderek öğrencilere hizmet veriyor. Araçlara gelen öğrenciler canlı yayınlanan derslere katılıyor. Tabii bu derslerinden uzak kalan, imkanı olmayan öğrencilerin çok hoşuna gidiyor. Hem öğrenciler, hem de veliler ayaklarına kadar gelen bu uygulamadan çok memnunlar.

EBA Mobil Destek Araçları ile teknik donanıma veya internete sahip olmayan öğrencilere okulda gibi eğitim veriliyor.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yüz yüze eğitimler başlayana kadar bilgisayar ve internete erişimi kısıtlı olan öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağındaki (EBA) derslere katılması amacıyla mobil destek aracı hazırlandı.

Şu ana kadar pek çok ilde EBA Mobil Destek aracı oluşturuldu. Bunlardan bazılar : Edirne, Şanlıurfa, Koceli, Nevşehir vb.

 Dezavantajlı öğrencilerin uzaktan eğitime erişimini sağlamak amacıyla köyler geziliyor ve öğrencilerin eğitime katılması sağlanıyor.

Kırsal mahallelerde ikamet eden öğrencilerin imkansızlık nedeniyle uzaktan eğitimden mahrum kalmaması için hazırlanıp faaliyete başlayan EBA mobil destek aracı öğrenci ve velilerden büyük beğeni kazandı.

Mobil destek aracının hizmete başladığını öğrenen veliler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine ulaşarak aracın mahallelerine gelmesi için talepte bulunuyor.

Araçların içerisinde tabletler, merkezi internet sistemi  vb. teknolojik altyapı bulunmakta.

OKULLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIRLANIYOR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: