web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNDEN CORONA VİRÜS AŞISI AÇIKLAMASI

0 260

DÜNYA SAĞLIK ÖĞRGÜTÜNDEN CORONA VİRÜS AŞISI AÇIKLAMASI

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip corona virüs (Covid-19) için dünya genelinde yaygın aşılama çalışmalarının gelecek yılın ortasından önce beklenmediğini bildirdi.

BM Cenevre Ofisi’nde düzenlenen basın toplantısında Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü Margaret Harris konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü Margaret Harris  Covid-19 aşı çalışmalarında uzun yol katetmiş 6-9 çalışma olduğunu, bunların Faz III klinik denemelerine girdiğini söyledi. Bu aşama (Faz III klinik denemeleri), daha uzun sürmeli. Çünkü, aşının gerçekten ne kadar koruyucu ve güvenli olduğunu görmemiz gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

“Ancak gerçekçi zaman dilimi açısından, gelecek yılın ortasına kadar (Covid-19 için) yaygın bir aşılama görmeyi beklemiyoruz”

Sözcü Harris, ayrıca DSÖ olarak dünyanın her köşesinde insanların Covid-19 aşısına erişimini sağlamak için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

DSÖ sözcüsü Margaret Harris, 4 Eylül’de Cenevre bir  brifinginde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Gerçekçi zaman çizelgeleri açısından, gelecek yılın ortasına kadar yaygın aşılar görmeyi gerçekten beklemiyoruz” dedi.

Ülkemizde Corona virüsünün etkilerini azaltmak için HAYAT EVE SIĞAR mobil uygulaması yapıldı. Detaylar için tıklayınız.

SOSYAL MESAFE ROZETLERİ

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: