web analytics

Yeni Haberler 

DÜĞÜN TAKILARINI SATAN ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİSİNE TELEVİZYON ALDI

DÜĞÜN TAKILARINI SATAN ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİSİNE TELEVİZYON ALDI

Gaziantep Şehit Mehmet Karadal Ortaokulu’nda müzik öğretmenliği yapan Botan Erekli yeni evlenmişti. Okulunda eğitim gören bir öğrencisinin maddi durumunun kötü olması nedeniyle evlerinde tablet ve televizyon olmadığı için EBA ders programını izleyemediğini tespit etti. Öğrencisine düğünde takılan altınlarını satarak televizyon aldı.

Öğrencisinin ailesiyle iletişime geçen Botan Erekli eşiyle konuştuktan sonra öğrencisine bir televizyon almaya karar verdi. Yeni evli öğretmen Erekli düğünde takılan altınların bir kısmını eşiyle birlikte bozdurarak, öğrencisine derslerini takip edebilmesi için televizyon aldı.

Aile bu durumdan çok memnun oldu. Öğretmen Erekli’nin televizyon hediye ettiği ailede 5 öğrencinin okul çağında olduğu tespit edildi.

Botan Erekli konu ile ilgili şunları söyledi:

“Velilerimi her gün arayıp öğrencilerin canlı derslere katılım sağlamalarını istiyorum. Bir öğrencimin babasını aradığımda evde tablet ve bilgisayar olmadığını öğrenince; ’televizyondan takip edebilirsiniz’ dediğimde evlerinde televizyonlarının da bulunmadığını söyledi. Ben bu duruma çok üzüldüm. Öğrencimin derslerden geri kalmasına gönlüm razı olmadı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ’Bir çocuğun kalbine dokunabilmek, onun gözlerine bakabilmek’ sözleriyle hareket ederek eşime böyle bir durum olduğunu anlattım. O da bana destek çıkarak hemen altınları bozdurup televizyonu almam gerektiğini söyledi. Biz de okuldaki hocalarımızla televizyonu alıp aileye götürdük. Aile bizim ısrarlarımızla hediyeyi kabul etti. Çocuklar televizyonu gördüklerinde çok mutlu oldular. Şu anda öğrencim derslere katılıyor. Bu durumdan biz de çok mutluyuz.”

1. SINIF 2+5 AKARYAKIT ANKARA araba AŞI BİLİM KURULU covid 19 cumhurbaşkanı EBA ebeveyn EHLİYET eğitim Fahrettin Koca HES KODU ipucu içişleri bakanlığı kilo verme koronovirüs KORONOVİRÜS KOVİD 19 meb MİLLİ EĞİTİM BAKANI PANDEMİ SAĞLIK BAKAINI sağlık bakanı SINAV GÖREVİ spor SÜLEYMAN SOYLU tatil TEK KART TELEFON temizlik UZAKTAN EĞİTİM YASAK YÜZ YÜZE EĞİTİM ZAM zayıflamak ziya selçuk ZİYA SELÇUK ÖĞRETMEN ölü sayısı öğrenci ücretsiz tablet İNDİRİM

VÜCUDU DÖVMELERLE KAPLI ÖĞRETMEN GÖREVİNDEN ALINDI

İlgili Yazılar

Leave a Comment

X
× Whatsapp Direkt İletişim
%d blogcu bunu beğendi: