web analytics

Yeni Haberler 

BU İLLERDE TÜM ÖĞRENCİLER OKULA GİDECEK!!!

BU İLLERDE TÜM ÖĞRENCİLER OKULA GİDECEK!!!

Yüz yüze eğitimde 8 il tüm kademelerde yüz yüze eğitim kararı aldı.

Aşamalı olarak yüz yüze eğitim kararı alınmıştı. İlk olarak anasınıfı ve 1. Sınıflarda yüz yüze eğitime başlandı. Daha sonra 12 Ekim 2020 tarihinden itibaren haftanın 5 günü yüz yüze eğitim yapılmasına karar verildi. İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar ile ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında haftanın 2 günü yüz yüze eğitim gerçekleştirmesine kararı alındı.

Bakan Selçuk daha önceki açıklamalarında kademeli olarak yüz yüze eğitime geçileceğini açıklamıştı. Uygun olan köy okulları veya illerde tüm şubelerin yüz yüze eğitime geçebileceğini söylemişti.

Yüz yüze eğitimde 8 il tüm kademelerde yüz yüze eğitim kararı aldı. Bu iller şunlar:

HATAY

KIRŞEHİR

NİĞDE

DİYARBAKIR

ANTALYA

DÜZCE

AĞRI

ORDU

Bakan Selçuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Yüz yüze eğitimdeki ilk aşamada süreci planladığımız şekilde yönettiğimiz, iyi sonuçlar aldığımız için ikinci aşamaya geçmeye hazırız.

Aşamalı geçiş planlamamız sorunsuz olarak ilerliyor.

12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitimin ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık ve öğrencilerimiz, 2 gün okulda olacaklar. Yüz yüze eğitime başlama konusunda, isteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenler için uzaktan eğitim devam edecek ve devamsız sayılmayacaklar.

Cumartesi günü eğitim olabilir, bu tamamen okullarımızın ihtiyaçları ile ilgili bir konu. Okulların ihtiyacına göre esneklik sağlanabilir ancak bunun niye ihtiyaç olduğunun somutlaşması lazım.

Ziya Selçuk’un açıklamalarına göre okulların açılış ayrıntıları şu şekilde:

♦ Yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerimiz haftanın 2 günü okulda olacaklar.

♦ Sınıf mevcutları azaltılacak.

♦ Okulda kalış süreleri azalacak.

♦ Veliler isterlerse çocuklarını okula göndermeyecek. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak.

♦ Velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek.

♦ EBA’da yayınlar devam edecek.

1. SINIF 2+5 AKARYAKIT ANKARA araba AŞI BİLİM KURULU covid 19 cumhurbaşkanı EBA ebeveyn EHLİYET eğitim Fahrettin Koca HES KODU ipucu içişleri bakanlığı KAZA kilo verme koronovirüs KORONOVİRÜS KOVİD 19 meb MİLLİ EĞİTİM BAKANI nöbetçi öğretmenin görevleri PANDEMİ sağlık bakanı SINAV GÖREVİ spor SÜLEYMAN SOYLU tatil TEK KART temizlik UZAKTAN EĞİTİM YASAK YÜZ YÜZE EĞİTİM ZAM zayıflamak ziya selçuk ZİYA SELÇUK ÖĞRETMEN ölü sayısı öğrenci ücretsiz tablet İNDİRİM

ZİYA SELÇUK’TAN AÇIKLAMA… YÜZ YÜZE EĞİTİMİN AYRINTILARI…

İlgili Yazılar

Leave a Comment

X
× Whatsapp Direkt İletişim
%d blogcu bunu beğendi: