web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

BAKANLIK AÇIKLADI: PAZARLAR BUNDAN SONRA KURULACAK MI?

0 241

İçişleri Bakanlığı 81 İl valiliğine pazar yerleri hakkında yeni bir genelge gönderdi

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ilin valiliğine gönderilen genelgede, mahalle, semt pazar yerlerinde vatandaşların sebze, meyve, tahıl, bakliyat, temizlik malzemesi gibi temel gıda/temizlik maddelerinin karşılandığı pazarlarda giyim, oyuncak, vb. zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışına izin verilmeyecek…

İçişleri Bakanlığı’ndan gönderilen genelge ile il, ilçe ve beldelerdeki  mahalle/semt pazar yerlerinde uyulması gereken kurallar yeniden düzenlendi.  Buna göre, mahalle, semt pazar yerlerinde vatandaşların sebze, meyve, tahıl, bakliyat, temizlik malzemesi gibi temel gıda/temizlik maddelerinin karşılandığı pazarlarda giyim, oyuncak, vb. zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışına izin verilmeyecek.

Ayrıca Sosyete Pazarı diye bilinen pazarlarında içinde bulunduğu zaruri ihtiyaçların satılmadığı yerlerin 27.03.2020 tarihinde saat 17;00 itibariyle geçici bir süreliğine durdurulacak.

Temel gıdaların satıldığı pazarlarda ise temizlik ve hijyen koşullarına uyulması ve sergi arasında en az 3 metre mesafe olacak şekilde pazar/satış yerleri düzenlenmesi istendi.

BAKAN SOYLU’DAN SOKAĞA ÇIKMA İLE İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ!!!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: