web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

AKARYAKITA İNDİRİM GELİYOR? HANGİSİNE? NE ZAMAN? NE KADAR?

0 69

Akaryakıt ürünlerinden motorine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 11 kuruş indirim yapıldı.

Bu gece yarısı motorinin litre fiyatında 11 kuruş indirim bekleniyor. Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

İstanbul’da 5.99 liradan satılan motorinin fiyatının 5.88 liraya gerilemesi bekleniyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara’da ortalama 6,07 liradan satılan motorinin litre fiyatı ise 5,96 lira olacak.

Motorinin litresi İstanbul’da 6,02 liradan 5,91 liraya, İzmir’de 6,10 liradan 5,99 liraya inecek.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalamasıyla dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

ARTIK EHLİYET TAŞIMAYA GEREK KALMAYACAK? PEKİ NASIL?

1. SINIF 2+5 2. SINIF AKARYAKIT ANKARA AŞI BİLİM KURULU covid 19 cumhurbaşkanı DEPREM DÖRT İŞLEM EBA ETKİNLİK SAYFASI eğitim Fahrettin Koca HES KODU içişleri bakanlığı koronovirüs KOVİD 19 LGS MATEMATİK meb MİLLİ EĞİTİM BAKANI PANDEMİ SAĞLIK BAKAINI sağlık bakanı SINAV GÖREVİ SON DAKİKA spor SÜLEYMAN SOYLU sınav tatil TELEFON TÜRKÇE UZAKTAN EĞİTİM WHATSAPP YÜZ YÜZE EĞİTİM ZAM ziya selçuk ÖĞRETMEN ösym öğrenci ücretsiz tablet İLKÖĞRETİM İNDİRİM

ÜCRETSİZ 19 BİN TABLETTE SAVUNMA SANAYİSİNDEN

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz