web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

65 YAŞ VE ÜZERİNE 16.00’DAN SONRA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ

0 297

İSTANBUL ve ANKARA’DA 65 YAŞ VE ÜZERİNE 16.00’DAN SONRA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ

Salı günü toplanan Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Ankara genelinde bugüne kadar 10.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkmasına izin verilen 65 yaş ve üzeri vatandaşların 10.00-16.00 dışında sokağa çıkmasının yasaklandığını duyurdu.

İstanbul’da koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstündekilere 10.00-16.00 saatleri arası hariç sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

İstanbul’da yeni tip Corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzerindekilerin 10.00 ile 16.00 saatleri arası dışında sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildi. Kısıtlama kararı Perşembe günü başlayacak.

“Covid-­19 salgını tüm ülkelerde etkisini göstermeye devam etmekte ve vaka sayılarında ciddi artışlar yaşanmaktadır” ifadelerine yer verilen açıklamada, istisnalar da sıralandı:

a. Kamu görevinin niteliği mevcut durumun aciliyeti ve kamu hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında hizmetine ihtiyaç duyulacak başta doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar, seçimle iş başına gelmiş kamu görevlileri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri v.b. olmak üzere kamu görevlileri,

b. İşletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, çiftçi, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını aktif sigortalılıklarını gösteren SGK Hizmet Belgesi, Vergi Kaydı, Şirket Yetki Belgesi, Oda veya birlik kimliğinden biriyle belgeleyenler ile meslek odaları başkanları.

Ankara’da koronovirüs sebebiyle 10.00-16.00 saatleri dışında sokağa çıkan ve kuraldan muaf olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar hakkında işlem yapılacak ve idari para cezası verilecek.

1. SINIF 2+5 2. SINIF AKARYAKIT ANKARA araba AŞI bursluluk sınav BİLİM KURULU covid 19 cumhurbaşkanı DEPREM EBA eğitim Fahrettin Koca HES KODU içişleri bakanlığı koronovirüs KOVİD 19 LGS MATEMATİK meb Milli Maç MİLLİ EĞİTİM BAKANI otomobil PANDEMİ SAĞLIK SAĞLIK BAKAINI sağlık bakanı SINAV GÖREVİ SON DAKİKA spor SÜLEYMAN SOYLU sınav tatil TELEFON UZAKTAN EĞİTİM YÜZ YÜZE EĞİTİM ZAM ziya selçuk ÖĞRETMEN öğrenci ücretsiz tablet İLKÖĞRETİM İNDİRİM

DEPREM ENKAZINDA HAYATIMIZI KURTARACAK TELEFON UYGULAMALARI

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: