web analytics
Take a fresh look at your lifestyle.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK EBA DESTEK NOKTASINI ZİYARET ETTİ: RİSK VARSA BİZ YOKUZ

0 119

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK EBA DESTEK NOKTASINI ZİYARET ETTİ: RİSK VARSA BİZ YOKUZ

Milli Eğitim Bakanı Selçuk EBA Destek Noktası tanıtım programı için Ahmet Kabaklı Ortaokulunda kurulan EBA Destek Noktası’nı ziyaret etti.

Bakan Ziya Selçuk, EBA’ya erişim sağlayamayan öğrencilerin bu noktalarda dersleri takip edebileceğini belirtti. Bakan Ziya Selçuk, EBA’ya erişim sağlayamayan öğrencilerin bu noktalarda dersleri takip edebileceğini belirtti. Öğrencilerin mahallelerine en yakın EBA Destek Noktası’na “https://uzaktanegitim.meb.gov.tr” adresinden ulaşabileceklerini kaydeden Bakan Selçuk, bu noktaların belli sayıda öğrenci ile maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir biçimde hizmet vereceğini açıkladı.

Ahmet Kabaklı Ortaokulunda kurulan EBA Destek Noktası’nı ziyaretindeki konuşmalarından bazı başlıklar…

Elbette tıpkı okullarımızda olduğu gibi bu alanlarda da hijyen şartlarının oluşturulması hepimizin önceliği olacak. Çünkü ‘önce çocuklarımızın sağlığı, önce öğretmenimizin sağlığı’, bu konuda hassasiyet ile duruyoruz. Risk varsa biz yokuz.

“81 ilimizde şu anda bin 420 adet ‘EBA Destek Noktası’ kurmuş durumdayız”

“Sadece Milli Eğitim Bakanlığı olarak değil, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, Türkiye’nin diğer kurum ve kuruluşlarıyla da işbirliği içerisindeyiz ve çalışmaları sürdürüyoruz. Kırsal bölgelerde belirli imkanlara sahip olamayan öğrencilerimizle birlikte okul çağında birden fazla çocuğu olan ve çocuklarının televizyon izlemek, EBA TV izlemek için gerekli şartları oluşturamayan aileler için de bir takım çözümler ürettik. Bu çözümlerden birini de bugün sizlere bugün tanıtmak istiyorum. Evlerinden uzaktan eğitime katılma imkanı olmayan öğrencilerimizin ki; yaylalarda köylerde bazı öğrencilerimiz var. EBA’dan faydalanamadıklarını ama faydalanmalarını sağlamak için de okullar ve kurumlarımızda “EBA Destek Noktaları” oluşturduk. Bu çok önemli. 81 ilimizde şuan da bin 420 adet ‘EBA Destek Noktası’ kurmuş durumdayız”

“Şu anda da Ankara Mamak’taki Ahmet Kabaklı Ortaokulundaki EBA Destek Noktası’nda öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle beraberiz. Bu sayı çok yakın bir zamanda 5 bin 200’e çıkarılacak. EBA Destek Noktası’nda öğrencilerimize dijital eğitim araçları ve geniş bant internet eğitimi sunacağız. Bu alanlar okullarımızın tespit ettiği, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan tüm öğrencilerimiz tarafından kullanılabilecek. Böylece teknoloji erişiminde yaşadığı sorunlar sebebiyle öğrenmesi daha da gelişsin diye aldığımız bu tedbir ile öğrencilerimize destek olmuş oluyoruz. Biraz önce de ifade ettiğim gibi EBA televizyonun ulaşabilen herkes bizim derslerimizi rahatlıkla izletebilir. Kaçıran varsa tekrar izleyebilir”

“Bu yazılım ne yapıyor? Bu yazılımla öğrencimiz kendini en yakın EBA Destek Noktasının nerede olduğunu öğreniyor. Bu konuda bilgi sahibi oluyor. EBA Destek Noktaları, Bakanlığa bağlı okul ve diğer kurumlarımızda da yer alıyor. Hangi ilde, hangi ilçede, nerelerde olduğunu ve hangi destek noktalarının ne şekilde seçildiğini biz okul ve il yöneticilerimiz ile paylaştık ve yöneticilerimiz için de bir “Usul ve Esaslar” kitabı oluşturduk. EBA Destek Noktası konusunda. Bu kitapta da bütün ayrıntılar yer alıyor”

“EBA Destek Noktası’na giriş ve çıkışlar öğrencilerin sınıf seviyelerine uygun ve birbiriyle çakışmayacak, yığılma olmayacak şekilde bir planlamaya tabi tutuluyor. Öğrencilerin bilgisayar kullanım süreleri, bir canlı ders süresinden az olmayacak şekilde planlandı. Elbette tıpkı okullarımızda olduğu gibi bu alanlarda da hijyen şartlarının oluşturulması hepimizin önceliği olacak. Çünkü ‘önce çocuklarımızın sağlığı, önce öğretmenimizin sağlığı’, bu konuda hassasiyet ile duruyoruz. Risk varsa biz yokuz diyoruz”

Öğrenciler oturdukları yere en yakın EBA Destek Noktası’nı “https://uzaktanegitim.meb.gov.tr” adresinden öğrenebilecekler.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ediyoruz

Sipariş Hattı
Sipariş için tıklayınız...
%d blogcu bunu beğendi: